Începe Cupa României ! Precizia Săcele – Cs Păulești , miercuri la 17:30

1724

Precizia Săcele debutează miercuri , 1 august ora 17:30 , în primul meci oficial din acest sezon . Formația noastră va întâlni în primul tur al Cupei României pe teren propriu formația prahoveană CS Păulești (Liga 3) .

Precizia Săcele a cucerit trofeul pe plan județean  după ce s-a impus la loviturile de departajare în fața celor de la Olimpic Zărnești .

În primul tur participă 68 de echipe: 42 de cîştigătoare ale fazei judeţene şi 26 care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3 .
Cele 34 de meciuri ale primului tur se dispută într-o singură manşă, eliminatorie. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri şi, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Programul partidelor din această fază a competiţiei:

Viitorul Albeşti (BT)-S ănătatea Darabani (BT)
Viitorul Liteni (SV)-CSM Paşcani (IS)
Viitorul Curiţa (BC)-ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
FC Vultureşti (VS)-Unirea Mirceşti (IS)
Voinţa Lanuri (BZ)-CSM Râmnicu Sărat (BZ)
Sportul Ciorăşti (VN)-CSM Focşani (VN)
Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – Sportul Chiscani (BR)
Viitorul Ianca (BR) – Victoria Traian (BR)
Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – Delta Dobrogea Tulcea (TL)
CS Mihail Kogălniceanu (CT) – Agricola Borcea (CL)
Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
Viitorul Axintele (CL) – Înainte Modelu (CL)
FC R Bucureşti (B) – Viitorul Domneşti (IF)
Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF)
ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – Sporting Roşiori (TR)
Unirea Bascov (AG) – Atletic Bradu (AG)
Gloria Corneşti (DB) – FC Aninoasa (DB)
U Craiova 1948 SA (DJ) – Internaţional Băleşti (GJ)
Petrolul Ţicleni (GJ) – Viitorul Şimian (MH)
CSM Slatina (OT) – Cozia Călimăneşti (VL)
Croaţia Clocotici (CS) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
Fortuna Becicherecu Mic (TM) – ACS Ghiroda (TM)
Victoria Zăbrani (AR) – Millenium Giarmata (TM)
Dacia Gepiu (BH) – Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
Sportul Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)
Viitorul Şelimbăr (SB) – FC Avrig (SB)
Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)
Crasna Moftinu Mic (SM) – Unirea Tăşnad (SM)
Rapid Jibou (SJ) – Minaur Baia Mare (MM)
ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – Unirea Dej (CJ)
Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – Avântul Reghin (MS)
Nemere Ghelinţa (CV) – KSE Târgu Secuiesc (CV)
Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)

Comments