CSM Săcele – lider la finalul turului

În acest weekend, s-a disputat ultima etapa a Ligii a IV-a Brașov. Pe o vreme capricioasă, săcelenii au remizat pe terenul ocupantei locului 3, Colțea Brașov, 1-1. Elevii lui Dan Bona au început foarte bine meciul de la Colțea, și încă din primele minute Alin Gerotă a deschis scorul pentru formația noastră, după o acțiune creată în banda dreaptă de Sorin Strătilă și Cătălin Dragomir.

Săcelenii au ratat ocazii mari de tot prin Ciubotea, Gerotă sau Ardeleanu, iar cum în fotbal ocaziile se răzbună, în minutele de prelungiri cei de la Colțea ne-au egalat.

Deși CSM Săcele s-a înființat în această vară, iar dreptul de promovare s-a primit cu o săptămână înainte de începerea campionatului, prin muncă și seriozitate, CSM Săcele încheie turul de campionat pe prima poziție, la 2 puncte față de ocupanta locului secund, ACSM Codlea, ceea ce ne facem să fim încrezători că pornim cu prima șansă spre a promova în Liga 3, o promovare așteptată de mult timp de suporterii săceleni.

Rezultatele și marcatorii meciurilor etapei a 15-a din Liga 4 Brașov:
ASF Hărman – ACSM Codlea 2-2 (Cătălin Stroie, Cosmin Milodi / Mihai Badea, Alex Zală) , CSM Făgăraș – Inter Cristian 0-4 (Mihai Feraru 2, Marius Avarvarei, Alex Hălăucă), Bucegi Moeciu – Cetățenii Ghimbav 1-4 (Toculet / S. Grigoraș, D. Naste, M. Pop, A. Maier) , Chimia Victoria – Aripile Brașov 0-0 , Colțea Brașov – CSM Săcele 1-1 (Jude Edward 90+3 / Alin Gerotă 5), ACS Vulcan – FS Voila 2-2 (Raul Micu, Luca Diță /Valentin Coclea, Iulian Ramba). Carpați Berivoi stă.

Clasamentul Ligii a 4-a Brașov:

1. CSM Săcele 37p, 2. ACSM Codlea 35p, 3. Colțea Brașov 34p, 4. Inter Cristian 34p, 5. Chimia Victoria 25p, 6. Cetățenii Ghimbav 25p, 7. ASF Hărman 21p, 8. CSM Făgăraș 21p, 9. Aripile Brașov 14p, , 10. Bucegi Moeciu 13p, 11.ACS Vulcan 12p, 12. Olimpic Zărnești II 10p, 13. ACS Hoghiz 10p, 14. FS Voila 2p, 15. Carpați Berivoi 1p.