Victorie pentru Precizia Săcele cu Codlea și se relansează lupta pentru promovare

58

Precizia Săcele s-a impus în acest weekend cu scorul de 2-1 împotriva celor de ACSM Codlea. Săcelenii au deschis scorul în minutul 32 prin reușita lui Nechita Iulian. În repriza secundă oaspeții au restabilit egalitatea prin fostul jucător de la Precizia Săcele, Amariei Andrei. Săcelenii nu au predat armele și au dat lovitura în minutele de prelungiri prin golul lui Alex Tudorie, astfel cele 3 puncte rămânând la Săcele.

Surpriza etapei s-a înregistrat la meciul dintre Colțea Brașov și Corona Brașov, unde cei de la Colțea au învins liderul Corona Brașov, relansând astfel lupta pentru promovare.

În urma acestei victorii săcelenii acumulează 22 de puncte în clasament, la 5 puncte în spatele celor de la Corona Brașov, săcelenii având 2 partide mai puțin disputate față de liderul Corona.

Rezultatele etapei a 11-a din Liga a 4-a:

Olimpic Voila – AFC Hărman 0-8, Cetăţenii Ghimbav – Inter Cristian 2-3, Precizia Săcele – ACSM Codlea 2-1, Ciucaş Tărlungeni – Aripile Braşov 2-0, Chimia Oraşul Victoria – Olimpic Zărneşti 0-0, Cetatea Homorod – Prietenii Rupea 2-0, Colţea Braşov – CSM Corona Braşov 2-1. ACS Prejmer şi ACS Steagu Roşu Braşov au stat.Clasament: 1. CSM Corona Braşov 27 p (11j), 2. Colţea Braşov 24 p (10j), 3. ACSM Codlea 22p (10j), 4. Precizia Săcele 22p (9j), 5. Olimpic Zărneşti 20p (11j), 6. Ciucaş Tărlungeni 19p (9j).