Precizia Săcele ratează la mustaţă calificarea în finala Cupei

Precizia Săcele a câştigat cu 3-1 însă nu a fost suficient pentru a se califica în finala Cupei României. Săcelenii au deschis rapid scorul prin Coman, care a reluat cu capul centrarea lui Ilioaia. Până la pauza nu au mai fost evenimente notabile.

Intrat la pauza, Bleambu reuşeşte să facă 2-0 pentru săceleni în minutul 48, însă câteva minute mai târziu zărneştenii ne surprind pe contratac şi marchează.

Acelaşi Bleambu pătrunde excelent în careu şi obţine lovitură de la 11m pe care Coman o rateză, însă 2 minute mai târziu Coman îşi pune din nou capul la contribuţie şi face 3-1.

La scorul de 3-1 săcelenii au avut un penalty neacordat, deşi asistentul a sesizat hentul în careu dar centralul partidei a trecut peste decizia asistentului.