Precizia Săcele a trecut de AFC Hărman în Cupa României

148

Precizia Săcele a învins miercuri cu scorul de 2-1 pe AFC Hărman în faza I a Cupei României. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză, săcelenii restabilind egalitatea în repriza secundă prin Fekete. După două intervenții salvatoare ale portarului săcelean, Andrei Florică, Ștefan Blega a adus victoria săcelenilor în minutele de prelungiri printr-o lovitură de cap.

Am avut şase absenţe pentru acest joc, plus nebunia care a fost la echipă în ultima săptamână şi aceste lucruri au contat foarte mult. Nu sunt mulţumit de joc, chiar le-am spus baieţilor că dacă vor să ajungă la un nivel superior trebuie să muncească mai mult. În faza următoare aş vrea să jucăm cu ACS SR Braşov, pentru că sunt convins că vom umple stadionul la Săcele“, a spus Ciprian Ursu, antrenorul Precizei pentru Monitorul Expres.

Faza a doua a Cupei României este programată pe 14 august, urmând ca săcelenii să își afle viitorul adversar în perioada următoare.