O nouă victorie pentru Precizia Săcele

114

Precizia Săcele continuă forma excelentă și a reușit o nouă victorie în acest weekend. Săcelenii s-au impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la Chimia Orașul Victoria, echipă ce se afla pe prima poziție în clasament până la ora jocului. Formația noastră a deschis scorul în prima repriză prin Cristi Stan, oaspeții reușind să restabilească egalitatea în debutul reprizei secunde. Victoria săcelenilor a venit în ultimele minute de prelungire, când oaspeții și-au introdus mingea în propria poartă în urma unor asalturi continue ale săcelenilor la poarta oaspeților.

În urma acestei victorii, Precizia Săcele se află pe locul 2 în clasament, la 2 puncte în spatele liderului Colțea Brașov.

Etapa următoare săcelenii vor juca la Tărlungeni împotriva celor de la Acs Steagul Roșu.